Beställningen landade hemma dagen efter. Vilket för mig för väl uppskattat. Cigarrerna håller hyggliga priser men det finns billigare ställen. Det som verkligen talar för - och för min del motiverat det lite högre priset - var cigarrernas kondition och det goda utbudet av ovanligare pinnar.
Tack!..
Beställde i tisdags , i går torsdag låg de i lådan ! Oväntat och överraskande . Service av högsta kvalite , även hur de var förpackade var suveränt . Mycket bra !!..
Klart bästa stället att köpa sina cigarrer och accessoarer på i mitt tycke!
Aldrig blivit missnöjd, även om något problem inträffat så har detta lösts med bravur! Alltid Snabb service, snabb leverans, trevligt bemötande, bra variation /utbud på hemsidan i evenemang och i abonnemangen, väl uppdaterad samt fungerande hemsida och sociala media kanaler.
..
Hej mina vänner!
Senaste leveransen var perfekt, jag har inte ''puffat''alla än men en som var väldigt god var en som heter NICARITA inte så lång och inte så tjock , men där var hetta i den.
Ha de så gött!..
Fick första och absolut inte sista leveransen från KC. Snabb leverans, och inslaget med kärlek. Det blir garanterat mer härliga paket därifrån...Tack ni på KC! ..
Bedste personlige service, oplevet på e-handel nogensinde! Både fra Martin og ansatte - her skal David have lidt ekstra ‘credit’ fra mig, svare lynhurtig og altid behjælpelig. Keep up the good work! Hilsen en fast dansk kunde ????..
Gjort mina första inköp och börjat prenumerera på abonnemanget. Deras engagemang för vår hobby är guld värt. Sortimentet samt abonnemanget har vidgat mina vyer och ytterligare fått mig att uppskatta cigarrer mer. Vilket ställe helt klar värt att kolla in Kind Cigars! ..
Första gången jag handlar cigarrer över nätet och min upplevelse var 10/10. Kundtjänsten var helt perfekt ringde in och fick svar på alla mina frågor. Kommer definitivt beställa mer hos er...
Alltså,
Förstå glädjen när man kommer hem, och ett paket väntar så snällt i min brevlåda, med vadå?
Jo, en hel box med godsaker. Denna gång med ”King of Ashes”. Umami robusto.
Till saken hör, jag lade min beställning igår eftermiddag.
Snacka om storstilad service.
Tack till er alla på Kind Cigars.
You made my day!!
Med vänlig hälsning,
Alexander..
Ett stort engagemang och känsla för detaljerna som sällan skådats. Har handlat en del från danska handlare och fått både torra och dåliga cigarrer, inget man förväntar sig. En glädje att vara kund hos Kind Cigars då kvalite levereras varje gång. ..
Har man väl hittat hit så har man funnit den bästa och mest kundvänliga leverantören för ens hobby. Leta inte mer, ni är hemma nu. Tänd en pinne och njut av gemenskapen hos Kind Cigars!
Ni är bäst, KC!..
Lika spännande nu som när jag fick mitt första månadspaket för några år sedan. Väldigt hög nivå på alla sätt. Utbud, nyheter, service och bemötande är verkligen förstklassiga. Stort tack till att ni finns och önskar många spännande år framåt. ..